Ghulaam (Köle)

Ghulaam (Köle)

Dizi Berahampur isimli bir köyde geçmektedir. Berahampur; silah ticareti yapan , çeşitli ülkelere terörist yetiştiren ,en azılı suçluların barındığı ve hak-hukuk kavramların geçersiz sayıldığı bir köydür.
Bu tür insanların yaşadığı köye haliyle hiçbir aile kızını gelin vermemektir. Bu sebeple kızları kaçırarak evleniyorlar ve ilk bölüm zavallı Rashmi’nin trenden kaçırılmasıyla başlar. Hemde nişanlısının yanından!
Rashmi, köyün ağası sayılan Chaudhary Bhisma Pratap ve oğlu Veer‘in karşısına getirilir. Veer ile evlendirilmek için kaçırtıldığını duyunca şaşkınlıktan küçük dilini yutar. (Büyük dili de tehlikedir aslında neyse o konuya sonra geleceğiz.)


Rashmi‘yi süsleyip süsleyip apar topar düğünü gerçekleştirmeyi isterlerken , kız komando olan nişanlısına bir şekilde haber verir.
Düğün yaklaşmış herkes eğlenirken Komando nişanlı Ragav yanında iki üç kişiyle koca konağı basar. Taş üstünde taş bırakmazlar.Veer , Rangeela! Rangeela! diye bağırır ve elektrikli kaykayıyla ortaya çıkan Rangeela, komandonun işini bitirir.

Veer artık Rashmi ile evlenmek istemez onu keş, aklı her zaman bir karış havada olan abisiyle evlendirir. Düğün sırasında Rashmi hayatının hatasını yapar ve Veer’in yüzüne tükürür.Veer bunun üzerine Rashmi‘nin ağzına  kızgın kömür parçaları tıkar ve konuşamaz hale getirir.


Rangeela(Param Singh): Dizinin başrol erkeği ve Veer‘in kölesidir.Öyle bir köledir ki sadece emirlere uymakla kalmaz , Veer‘i tanrı gözüyle görüp, kimsenin ona laf etmesine izin vermez. Shivani ile evlenmiş ve onu kandırıp Berahampur‘a getirmiştir.

Shivani(Niti Taylor): Amcasının ve teyzenin sahiplendiği masum , iyi yürekli, yetim bir kızdır. Her zaman dualarında dile getirdiği bir isteği vardır. Tek evlilik, tek hayat ve tek eş. Delhi’de karşısına çıkan Rangeela‘dan ilk başta kaçsa da onunla evlenmeye razı olmuştur. Fakat bu evliliğin bir sahte olduğunu anladığı zaman dünyası başına yıkılır.

Veer(Vikas Manaktala): Diziyi izleyenleri hem korkutacak hem hayran bırakacak bir auraya sahip olan Veer ; oldukça acımasız , kadına değer vermeyen yine de izleyenlerin seveceği bir adamdır. Rahibin beş gün içinde evlenmen gerek sözleri üzerine Rangeela‘nın getirdiği Shivani ile evlenir. Aşk , sevgi bu duygular ona uzak olsa da , Shivani’nin kendisini değiştireceğini görecek gibiyiz 🙂

Tür: Romantik, Dram, Gerilim

Bölüm Sayısı: 21 Mart 2017 itibariyle şuan toplam bölüm sayısı 46

Ülke: Hindistan

Dil: Hintçe

Kanal: Life OK

Yönetmen: Rajesh Ram Singh


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yorumlar